Społeczna Szkoła Podstawowa w Słowinie

Spotkanie z pisarzem Zbigniewem Masternakiem

Utworzono dnia 28.10.2019, 09:55

W dniu 25 października 2019 roku w naszej szkole we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Domasławicach zorganizowano warsztaty komiksowe przeprowadzone przez Pana Zbigniewa Masternaka. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas: II, III, IV i V.

Zbigniew Masternak jest pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym,                 producentem i piłkarzem. Jest autorem autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”, na podstawie którego ukazał się film pod takim samym tytułem

w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Trwają prace nad filmem „Nędzole” na podstawie kolejnej powieści z cyklu „Księstwo”, którą zamierza sfilmować wybitny polski reżyser Krzysztof Zanussi. Książki Masternaka ukazały się w przekładach na języki obce – niemiecki, rosyjski, ukraiński, bułgarski, macedoński, mongolski.

Podczas bibliotecznych warsztatów dzieci dowiedziały się jak się tworzy komiks, jak długo i skąd czerpać pomysły na historie. Uczniowie stworzyli krótkie historie komiksowe, których akcja rozgrywała się w ich rodzinnej miejscowości.              Do powstania komiksów wystarczyły tylko kredki, ołówki, papier i wyobraźnia. Wszyscy chętni zaprezentowali swoje prace, każda praca została omówiona przez prowadzącego, który udzielał wskazówek ich autorom, a autorzy najciekawszych komiksów wystąpili ze swoimi pracami i zostali nagrodzeni ogromnymi brawami!

Nauczyciel bibliotekarz                                                                                       Maja Tomaszewska

.