Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa w Słowinie

 

AKTUALNOŚCI, strona 4:

PROCEDURY I ZASADY NAUCZANIA ZDALNEGO I HYBRYDOWEGO

Utworzono dnia 23.10.2020
PROCEDURY I ZASADY NAUCZANIA ZDALNEGO I HYBRYDOWEGO w Społecznej Szkole Podstawowej w Słowinie   § 1 Postanowienia ogólne W przypadku wystąpienia zakażenia wirusem Covid-19 decyzje o całkowitym lub częściowym zamknięciu placówki, czyli o przejściu...
czytaj dalej... na temat: PROCEDURY I ZASADY NAUCZANIA ZDALNEGO I HYBRYDOWEGO

Nowy rok szkolny 2020/2021

Utworzono dnia 31.08.2020

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy Uczniowie!

 

        Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

      Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

    W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Znajdują się one na stronie szkolaslowino.szkolna.net . Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie.

    Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze będą się odbywały w budynku nr 78 - przedszkole i klasy I-IV oraz w budynku 27 klasy V-VIII.

        Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby się do poniższych zasad:

 1. Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu.
 2. Rodzice do przedszkola/oddziału przedszkolnego/szkoły przyprowadzają dziecko zdrowe.
 3. Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.
 4. Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.
 5. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.
 6. Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.
 7. Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich, stanowiącym przestrzeń wspólną.
 8. Opiekunowie odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej. Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej (za zgodą wychowawcy) na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem. Rodzice nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba.
 9. W uzasadnionym podejrzeniu, że dziecko jest chore (np. temperatura wysoka) i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela
  o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.
 10. Na zajęciach nie obowiązuje nosze maseczek i rękawiczek, ale jeśli rodzic uważa to za konieczne nie ma przeciwskazań.
 11. Uczeń nie przynosi do szkoły żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych
  z materiałów pluszowych lub tkanin.
 12. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
 13. Dziecku wchodzącemu do budynku szkoły rodzic zdejmuje maseczkę i utylizuje                     w bezpieczny sposób zgodnie z Instrukcją prawidłowego nakładania i zdejmowania maseczki.
 14. Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni.
 15. Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.

 Dyrektor Szkoły

    Anna Stępień

 

czytaj dalej... na temat: Nowy rok szkolny 2020/2021

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

Utworzono dnia 21.05.2020

PROCEDURY ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA  OBOWIĄZUJĄCA W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W SŁOWINIE W OKRESIE PANDEMII COVID-19

czytaj dalej... na temat: PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

Nowa uchwała - stypendia Wójta Gminy Darłowo

Utworzono dnia 28.04.2020

Uchwała Nr XX.2016.2020

RADY GMINY DARŁOWO

z dnia 27 kwietnia 2020 r.

w sprawie przyjęcia Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży

w Gminie Darłowo

 

 

czytaj dalej... na temat: Nowa uchwała - stypendia Wójta Gminy Darłowo

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 11

W poprzednim tygodniu: 101

W tym miesiącu: 425

W poprzednim miesiącu: 291

Wszystkich: 19227

.

.